Filozofia

15 listopada uczniowie klas Ic i IIc oraz grupa młodzieży z zajęć etyki miały przyjemność wysłuchania wykładu na Uniwersytecie Śląskim w ramach cyklu „Źródła kultury europejskiej” pt. „Filozofia jako sztuka życia”. Młodzież naszego liceum pogłębiła wiedzę z zakresu tej dziedziny. Była to też okoliczność do głębszej refleksji na temat otaczającej rzeczywistości, miejsca człowieka w świecie, sensu życia i relacji z drugim człowiekiem.

Oprócz wysłuchania wykładu mieliśmy także sposobność spotkania się z absolwentką naszego liceum, Pauliną Mirką, która w tym roku akademickim rozpoczęła studia filozoficzne. To byłą miłą okazja do wymiany opinii na temat podjętych studiów oraz powspominania czasu spędzonego w naszej szkole.