Jednooka Wojowniczka

Wyjątkowym gościem w naszej szkole w ramach autorskiego projektu „Tour of school” była Jednooka Wojowniczka, czyli pani Aneta Mazur. Przeprowadziła prelekcje dla klas pierwszych pt. „Samoakceptacja = wolność”. Zajęcia były związane z tematem akceptacji zarówno samego siebie, jak i wśród rówieśników. Jednooka Wojowniczka jest osobą niepełnosprawną, ale swoim przykładem łamie stereotyp osoby (nie)pełnosprawnej w społeczeństwie. Pokazuje to, że pomimo defektów należy siebie akceptować, kochać i doceniać. Swoim niesamowitym przykładem pomaga osobom chorym i zdrowym spojrzeć na problem tolerancji i akceptacji z innej strony. „Receptą na poczucie szczęścia w moim życiu jest łączność z Stwórcą, docenienie każdego dnia, każdej sekundy w moim życiu. Każdego dnia doceniam nowe życie, nowy oddech, nowe kroki i nowe doświadczenia!”

Prelekcja bardzo poruszyła młodzież, był czas na indywidualne pytania, a Wojowniczka zachęcała do kontaktu z nią oraz do przeczytania jej książki o samoakceptacji.