Hospicjum

Ostatnie jasełka, które na koniec okresu świątecznego oglądali mieszkańcy Hospicjum Homo Homini, to występ naszych licealistów. Klasa 1c artystyczna wprowadziła sporo zamieszania w życie hospicyjne, zarówno mieszkańców, jak i personelu. Pod opieką pani Joanny Wyżlic i pani Angeliki Lelek uczniowie po raz pierwszy przekroczyli próg domu hospicyjnego. W trakcie wizyty nie tylko wystawili wzruszające przedstawienie, ale też zobaczyli pracę wolontariuszy, poznali mieszkańców, odwiedzili osoby w ich pokojach, zwłaszcza tych, którzy nie mogą wstać z łóżek z powodu choroby. Każda osoba otrzymala w darze od uczniów kolędę,uśmiech, dobre słowo, przytulenie. Każdy uczeń dostał ogromną dawkę emocji, były łzy wzruszenia, smutku, żalu, ale nie zabrakło też pozytywnych uczuć i radosnego uśmiechu. W niektórych głowach zaiskrzył pomysł na wolontariat hospicyjny. Mamy uczniów o wspaniałych sercach i dużej wrażliwości, dziękujemy Wam za to!