Patriotycznie zakręceni

Chcąc kontynuować tradycję wspólnego śpiewania, cieszyć się z niepodległej ojczyzny postanowiliśmy wyśpiewać swoją radość organizując konkurs „Patriotycznie zakręceni”. W przeglądzie wzięły udział klasy pierwsze i drugie liceum, klasy 3 oddziałów gimnazjalnych i klasy ósme szkoły podstawowej. Całość została przepleciona piękną recytacją wierszy w wykonaniu uczniów młodszych klas szkoły podstawowej.

W uroczystym przeglądzie oprócz dyrekcji szkoły p. Marty Figury obecni byli p. Teresa Kondoszek – radna RM oraz p. Aleksander Tura.

Na początku konkursu, w części oficjalnej byliśmy świadkami uroczystego przekazania sztandaru szkoły nowemu pocztowi sztandarowemu.

Przy akompaniamencie własnym; gitary, skrzypiec, klawiszy i klarnetu oraz gotowych podkładów muzycznych śpiewano popularne i mniej znane pieśni, m.in.: „Płynie Wisła, płynie”, „Piechota”, „Szare cienie”, „Wojenko, wojenko”, „Przybyli ułani”, „Wolność kocham i rozumiem”, „Żeby Polska była Polską”, „Mury” i „Dziewczyna z granatem”.

Dziękujemy organizatorom p. Angeli Lelek, p. Ewie Latko, p. Urszuli Włodek, p. Krystianowi Gierczykowi oraz klasom i ich wychowawcom za wyjątkowe, patriotyczne chwile.