Święto liczby Pi

14 marca br. z okazji Święta liczby π uczniowie klasy IIA i IID wyruszyli na Uniwersytet Śląski, by wziąć udział w wykładzie na temat „Dlaczego tonik świeci na niebiesko” w czasie którego dowiedzieli się więcej o bioluminescencji oraz w doświadczeniach chemicznych przeprowadzanych przez studentów Koła Naukowego Chemików UŚ Aqua Regia”. Dodatkową atrakcją było poznanie zasady działania rezonansu magnetycznego oraz pokazy i zabawy temperaturami przy użyciu ciekłego azotu, skroplonego tlenu, zestalonego dwutlenku węgla oraz kolorowych płomieni.

Na koniec w Instytucie Matematyki rozwiązywali logiczne zagadki oraz różne zadania manualne. Za dobrze rozwiązaną zagadkę otrzymywali π-eniądze, które można było wymienić w Kawiarni Szkockiej. Wyjazd na Uniwersytet Śląski zorganizowała pani Bożena Kantor.