Konferencja

28 kwietnia w sali Teatru Sztuk z udziałem Prezydenta Miasta Jaworzna Pawła Silberta odbyła się kolejna edycja warsztatów i konferencji z cyklu “Miasta idei”. W tym roku warsztaty i debata odbyły się pod hasłem pojazdów autonomicznych. Nasi uczniowie z klasy IIIA Piotr Słowik i Kamil Młyniec oraz Łukasz Zaroda z IIIC wzięli udział w warsztatach w czasie, w którym mieli odpowiedzieć na pytania: Czy mieszkańcy chcieliby autonomicznych autobusów? Gdzie ich zdaniem najlepiej by się sprawdziły? Jak w przyszłości mogłaby wyglądać siatka takich połączeń? Jakie wiążą się z tym szanse i obawy?

Na zakończenie odbyła się także otwarta debata z udziałem ekspertów w dziedzinie pojazdów autonomicznych, w której udział uczniowie klasy IID naszego liceum pod opieką Eleonory Popławskiej. Wnioski ze spotkania: Jaworzno będzie pierwszym miastem w Polsce, w którym pojawią się samochody autonomiczne. To kolejny krok do zmiany sposobu poruszania się po mieście. Do korzystania z transportu publicznego mieszkańców Jaworzna ma zachęcić nowa taryfa biletowa. Bilet roczny umożliwiający korzystanie z wszystkich linii autobusowych w mieście ma kosztować zaledwie 180 zł.