Fortune favours the brave” / Los sprzyja śmiałkom/, jak mówi angielskie przysłowie.

W myśl tych słów, dnia 5 lutego 2013 r., 32 uczniów z jaworznickich gimnazjów,
tj. z Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 3, Gimnazjum nr 4, Gimnazjum nr 5, Gimnazjum nr 6
i Gimnazjum nr 7,  stanęło ze sobą w szranki w IV Międzygimnazjalnym Konkursie Języka Angielskiego „Angielski z LO3”.

Przybyłych gości przywitała pani dyrektor ZSO mgr inż. Marta Figura. Uroczystość rozpoczęcia uświetnił występ uczennicy klasy 1c, Martyny Pluty, która wykonała piosenkę zespołu FUN We are young.

Po krótkim przywitaniu uczniowie zostali zaprowadzeni do sal, w których zmierzyli się
z testem konkursowym. Zadania, sprawdzające wiedzę nie tylko z samego języka angielskiego, ale także z kultury krajów anglojęzycznych, nie należały do najłatwiejszych, ale w zamyśle organizatorów miały wyłonić najlepszych.

Po zakończonym teście uczniowie udali się na słodki poczęstunek,
a następnie zostali oprowadzeni po szkole i zapoznani z ofertą edukacyjną naszego Liceum. Mieli okazję zobaczyć, jak funkcjonuje nasza szkoła i co ciekawego ma im do zaoferowania.

Dopełnieniem całej uroczystości był film promocyjny przygotowany przez grupę Kameralni (w skład której wchodzą uczniowie klasy 3c), który otrzymał od uczestników gromkie brawa.

Na koniec nastąpiła chwila, na którą czekali wszyscy konkursowicze –OGŁOSZENIE WYNIKÓW. Poziom znajomości języka wśród uczestników był tak wyrównany, że ostatecznie o wygranej zdecydowała dogrywka.

Miło nam ogłosić, że laureatami konkursu zostali:

I Miejsce:            Gabriela Kozioł z Gimnazjum nr 4

II Miejsce:          Agnieszka Jedynak z Gimnazjum nr 4

III Miejsce:        Anna Dzierwa z Gimnazjum nr 4

IV Miejsce:         Michał Kopydłowski z Gimnazjum nr 5

V Miejsce:          Marta Odrzywołek z Gimnazjum nr 3

Uczestnicy otrzymali wspaniałe nagrody książkowe ufundowane przez sponsorów.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy, a chętnych gimnazjalistów zapraszamy na kolejną edycję konkursu w przyszłym roku!

Organizatorzy pragną podziękować wydawnictwom: Egis, Pearson Education
i Nowa Era
za ufundowanie nagród dla konkursowiczów.

Anna Kamińska

Daria Płatek