Dzień Zdrowia Psychicznego w III LO

Dnia 07 kwietnia 2016r. w III Liceum Ogólnokształcącym w Jaworznie studenci z Uniwersytetu Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Katowicach zorganizowali  Dzień Zdrowia Psychicznego. Inicjatywa taka odbyła  się drugi rok z rzędu, ponieważ nasza szkoła współpracuje z wyżej wymienioną uczelnią.  Przybyli do nas goście  reprezentowali  Studenckie Koło Naukowe do Walki z Depresją. Zorganizowali oni dwa rodzaje zajęć warsztatowych. Jedna grupa omawiała zagadnienia dotyczące pomocy osobie w sytuacji kryzysowej doznającej wykluczenia społecznego z powodu depresji. W grupie drugiej poruszany był problem arteterapii, czyli leczenia przez  sztukę ze szczególnym uwzględnieniem wizualizacji swoich emocji, przeżyć. Zajęcia okazały się ciekawe, popieramy takie inicjatywy i  uważamy, że są potrzebne, biorąc pod uwagę fakt, że zgodnie z danymi Światowej Organizacji Zdrowia co piąty człowiek ma problemy psychiczne.

galeria…