Mistrzostwa Jaworzna Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce koszykowej chłopców

1 marca 2016 roku w hali MCKiS na Osiedlu Stałym zostały rozegrane Mistrzostwa Jaworzna Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce koszykowej chłopców. Najlepszymi w tej dyscyplinie sportu w Jaworznie zostali uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego. Podobnie jak dzień wcześniej dziewczęta z III LO, chłopcy również nie dali szans pozostałym szkołom i zasłużenie zostali Mistrzami Jaworzna.

III LO przez ostatnie trzy lata zdobywało miano najbardziej usportowionej szkoły ponadgimnazjalnej miasta Jaworzna. Klasyfikacja ta jest przeprowadzana przez Komisję Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Jaworznie oraz Zarząd Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego.

Czy III Liceum Ogólnokształcące w Jaworznie wygra po raz czwarty tę klasyfikację? Nie będzie łatwo, ale tytuły mistrzowskie w piłce koszykowej dziewcząt i chłopców z pewnością przybliżają ten cel.

Skład zwycięskiej drużyny:

1. Brzozowski Michał – IIIb