Dzień Języków

Mikołajki w III Liceum Ogólnokształcącym miały w tym roku wyjątkowo roztańczony charakter. To wszystko działo się dzięki połączeniu tego radosnego dnia z Europejskim Dniem Języków. Językowcy postanowili w tym roku przybliżyć uczniom niektóre tańce europejskie. Można było nie tylko zdobyć garść najważniejszych informacji na temat tańców takich jak walc wiedeński, kalinka, zorba, taniec irlandzki czy polonez, lecz także zobaczyć pokaz tych tańców w wykonaniu uczniów. Okazało się, że dla tancerzy równie ważna jak poczucie rytmu jest kondycja fizyczna. Największym zainteresowaniem cieszył się oczywiście pokaz fragmentów poloneza przygotowany przez tegorocznych maturzystów na zbliżającą się wielkimi krokami Studniówkę 2016. Mikołajowi, który bacznie obserwował tancerzy najbardziej przypadł do gustu spokojny, dostojny polonez i dzięki temu postanowił rozpocząć rozdawanie prezentów od naszego kraju. Mamy nadzieję, że wszyscy prezenty otrzymali.

galeria …