W czwartek 15 października 2015 r. odbyły się Mistrzostwa Jaworzna Szkół Ponadgimnazjalnych w Tenisie Stołowym. Organizatorem zawodów był Miejski Szkolny Związek Sportowy, a zawodników gościł Zespół Szkół przy Elektrowni Jaworzno III.

Każdą szkołę w kategorii dziewcząt i chłopców mogły reprezentować trzyosobowe zespoły, których uczestnicy rywalizowali systemem do dwóch przegranych pojedynków. Oprócz rywalizacji drużynowej prowadzona była również klasyfikacja indywidualna.

Uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w Jaworznie zdobyli I-miejsce w kategorii dziewcząt oraz III-miejsce w kategorii chłopców. Dodatkowo I-miejsce indywidualnie zdobyła Oliwia Golba z klasy III a.

Nasi uczniowie zrobili duże postępy w tej dyscyplinie sportu. W ubiegłym roku szkolnym, w tych samych zawodach, nasza szkoła zdobyła odpowiednio II i VI miejsce. Może w przyszłym roku szkolnym będzie jeszcze lepiej?!