III Liceum Ogólnokształcące w Jaworznie oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Jaworznie są organizatorami konkursu na wiersze o zawodach „Świat zawodów”.

Świat dorosłych, świat zawodów jest światem, do którego pragną dorosnąć dzieci i który pragną jak najwcześniej poznać. Stąd zrodził się pomysł, by wiersze o zawodach wydać w formie nagrań na płytach i tradycyjnie, w formie książkowej oraz przekazać je jaworznickim szkołom podstawowym i przedszkolom, by wspomóc zajęcia z preorientacji zawodowej najmłodszych. Taki był jeden z celów konkursu.

27 maja o godzinie 9.30 podczas gali laureatów, która odbędzie się w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. J. Lompy w Katowicach, filia w Jaworznie, poznamy zwycięzców i nagrodzone wiersze. Zapraszamy uczestników konkursu, przedstawicieli gimnazjów oraz wszystkie zainteresowane osoby do udziału w uroczystości.