W dniu 27 marca 2015 roku w III Liceum Ogólnokształcącym odbyła się kolejna, już jedenasta, edycja Międzygimnazjalnego Konkursu Języka Niemieckiego. Wzięło w niej udział 18 uczniów i uczennic z 7 jaworznickich gimnazjów. W tym roku konkurs nosił tytuł „Polubić przyimek” i dlatego gimnazjaliści musieli wykazać się dobrą znajomością tej części mowy. Choć zadania konkursowe nie należały do najłatwiejszych, uczniowie poradzili sobie z nimi doskonale. Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce: Magdalena Gzymek (Gimnazjum nr 4) i Oliwia Uznańska (Gimnazjum nr 10)

II miejsce: Karol Hałczyński (Gimnazjum nr 1) i Krzysztof Pławecki (Gimnazjum nr 9)

III miejsce: Maciej Radym (Gimnazjum nr 3) i Konrad Knitter (Gimnazjum nr 9)

Zwycięzcom oraz ich nauczycielom serdecznie gratulujemy!

Organizatorów corocznego konkursu języka niemieckiego bardzo cieszy fakt, że nie brak chętnych do wzięcia w nim udziału. Konkurs jest dobrą okazją do wymiany doświadczeń zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli. Gimnazjaliści oprócz możliwości sprawdzenia swoich umiejętności językowych, mieli także okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną III Liceum Ogólnokształcącego na nowy rok szkolny.

galeria …

Zapraszamy do III Liceum Ogólnokształcącego!

Barbara Badowska

Grażyna Gulik