10 lutego 2015 r. będziemy już po raz 11 obchodzić Dzień Bezpiecznego Internetu. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu Safer Internet. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Partnerami są w tym roku także Microsoft i Facebook. Wydarzenie zostało objete honorowym patronatem przez Joannę Kluzik-Rostkowską, Minister Edukacji Narodowej, prof. Lenę Kolarską-Bobińską, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Andrzeja Halickiego, Ministra Administracji i Cyfryzacji, Magdalenę Gaj, Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Marka Michalaka, Rzecznika Praw Dziecka.

Hasło tegorocznych obchodów „Razem tworzymy lepszy Internet” (“Let’s create a better Internet together”) będzie zwracało uwagę na to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w Sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Będziemy również zwracali uwagę na potencjał sieci oraz różne możliwości jej zastosowania – w edukacji, w kontaktach z rówieśnikami, a także jako formę twórczej rozrywki.

Już od stycznia w całej Polsce lokalni organizatorzy mogą angażować się w akcje z okazji DBI. W 2014 r. zorganizowano ich aż 1262. Tradycyjnie, lokalni organizatorzy tegorocznych obchodów, którzy zgłoszą swoje działania na rzecz bezpieczeństwa online poprzez stronę www.dbi.pl i do końca marca prześlą sprawozdanie ze zrealizowanych akcji, wezmą udział w konkursie z nagrodami (zapoznaj się z regulaminem konkursu, plik PDF). 5 najlepszych inicjatyw zostanie nagrodzonych telewizorami Samsung Smart TV ufundowanymi przez Fundację Orange, głównego partnera DBI.Na stronie dostępny jest już formularz, za pośrednictwem którego można zgłaszać inicjatywy.

Jak co roku, centralnym punktem obchodów DBI w Polsce będzie konferencja dla przedstawicieli sektora edukacyjnego i profesjonalistów pracujących z dziećmi, która odbędzie się 10 lutego 2015 roku. W programie konferencji przewidziany jest panel dyskusyjny, prezentacja nowych inicjatyw edukacyjnych oraz pokaz filmu “Na zawsze”.

Obchodom DBI 2015 we wszystkich krajach europejskich towarzyszyć będzie kampania medialna „Let’s create a better Internet together” (w Polsce realizowana pod hasłem „Razem tworzymy lepszy Internet”).

źródło: http://saferinternet.pl