25. października na Rynku Głównym w Jaworznie odbędzie się Festiwal Bibliotek Szkolnych. Październikowy Festiwal Bibliotek Szkolnych, nawiązuje do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, zainicjowanego w 2013 r. przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego naszego kraju i tym samym wpisuje się do rejestru inicjatyw podejmowanych w ramach jego realizacji. Nadrzędnym celem programu jest walka z wtórnym analfabetyzmem poprzez promowanie wśród dzieci, młodzieży i dorosłych zanikającej potrzeby obcowania z książką i świadomego czytelnictwa. Główne wydarzenie to wspólne, huczne, radosne czytanie „Lokomotywy” Juliana Tuwima. Imprezy towarzyszące: konkursy, happening, „Gra o tron – czyli od książki do gry planszowej”.

Nauczyciele proponują:

Zabierz znajomych, czytaj i baw się z nami!