W dniu 28 kwietnia 2014 roku w Strzelnicy Miejskiej w Jaworznie odbyły się zawody strzeleckie szkół ponadgimnazjalnych miasta Jaworzna „O Srebrne Muszkiety 2014”. Każda szkoła mogła wystawić drużynę w kategorii chłopców i dziewcząt. Uczestnicy strzelali z karabinku sportowego z pozycji leżącej, z odległości 50m. Każdy zawodnik musiał oddać 30 strzałów, po 10 strzałów do trzech tarcz. Suma punktów uzyskana przez trzech najlepszych reprezentantów drużyny dawała wynik końcowy.

W skład reprezentacji III LO wchodzili:

Dziewczęta:

1. Lis Paulina – III a
  2. Wróbel Zuzanna – II c
  3. Faron Aleksandra – I d
  4. Szwed Klaudia – I d

Chłopcy:

1. Iwanowicz Michał – III a
  2. Rosiek Krzysztof – III a
  3. Odrzywolski Tymoteusz – III b
  4. Draganik Adrian – I d
  5. Marunowski Wiktor – I b

III Liceum Ogólnokształcące w Jaworznie zdobyło II miejsce w kategorii dziewcząt oraz II miejsce w kategorii chłopców. Reprezentacja szkoły przygotowywała się do tych zawodów pod kierunkiem nauczyciela edukacji dla bezpieczeństwa i wychowania fizycznego mgr Piotra Bąby.