Tradycyjnie  wczesną wiosną  odbyły się zawody sportowo – obronne szkół ponadgimnazjalnych miasta Jaworzna „Sprawni jak żołnierze”.  Zmagania drużyn miały miejsce 2  kwietnia 2014 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.

Każdą szkołę mogły reprezentować trzyosobowe zespoły w kategorii dziewcząt i chłopców. Liceum Ogólnokształcące nr 3 w Jaworznie wystawiło drużynę dziewcząt oraz chłopców. Uczniowie  rywalizowali  w następujących konkurencjach:

– test sprawności

– rzut granatem

– strzelanie z karabinku

– podtrzymywanie życia – pierwsza pomoc przedmedyczna

O końcowej klasyfikacji drużyn decydowała suma punktów zdobyta w poszczególnych konkurencjach.

Wśród  szkół ponadgimnazjalnych w Jaworznie zajęliśmy II miejsce w kategorii dziewcząt oraz II miejsce w kategorii chłopców. Jest to duży sukces, tym bardziej, że uczestnicy musieli wykazać się dużą wszechstronnością (wiadomości  teoretyczne, sprawność fizyczna oraz umiejętności strzeleckie).

Drużyna dziewcząt :

1. Oliwia Golba – klasa I a
  2. Julia Łanecka – klasa I a
  3. Aleksandra Faron – klasa I d
  4. Alicja Gębecka – klasa  I d (rezerwowa)
  5. Klaudia Szwed – klasa  I d (rezerwowa)

Drużyna chłopców :

1. Michał Iwanowicz – klasa III a
  2. Krzysztof Rosiek – klasa III a
  3. Wiktor Marunowski – klasa I b
  4. Adrian Draganik – klasa I d (rezerwowy)

Drużyny przygotował nauczyciel wychowania fizycznego i edukacji dla bezpieczeństwa mgr Piotr Bąba.