3,14 czyli 14.03. Tak, już po raz kolejny obchodziliśmy Święto Liczby Pi! I znów częstowaliśmy imieninowymi ciasteczkamiJ  Już po raz czwarty zaprosiliśmy też do rywalizacji uczniów klas trzecich gimnazjów w ramach Jaworznickiego Konkursu Zadań Interdyscyplinarnych. Ale na nowych zasadach. Gościliśmy więc sześcioosobowe drużyny z siedmiu jaworznickich gimnazjów (G1, G3, G4, G5, G8, G10, G11).  Każda drużyna miała swojego reprezentanta w poszczególnych kategoriach konkursowych: matematyka, fizyka, informatyka, biologia, chemia i geografia, tzn. każdy z członków zespołu był jego przedstawicielem w innym teście przedmiotowym. Zmianie uległy też typy zadań, z którymi spotkali się uczestnicy. Po części konkursowej gimnazjalistów zaproszono do udziału w warsztatach tematycznych, odnoszących się do poszczególnych kategorii konkursowych. Warsztaty prowadzili uczniowie i nauczyciele III LO.

A oto jak przedstawiają się wyniki tych konkursów:

Kategoria MATEMATYKA (organizator mgr Dorota Mocek, uczniowie: Andrzej Sikora, Roman Kurnik z kl. 3a “Idź na całość”; Paulina Lis, Agata Warzecha z kl. 3a Losowanie za pomocą zapałek; Karolina Tomczak, Dominika Piecuch z kl.3a “Igła Buffona”)

I miejsce Magdalena Koźmin z Gimnazjum nr 10

II miejsce Jakub Gaj z Gimnazjum nr 4

III miejsce Weronika Klocek z Gimnazjum nr 3

Kategoria FIZYKA (organizator mgr Bernadetta Pabiszczak, uczniowie: Michał Erd, Magdalena Szyndler z kl. 2a)

I miejsce Piotr Nowak z Gimnazjum nr 4

II miejsce Daniel Świeczkowski z Gimnazjum nr 1

III miejsce Damian Świeczkowski z Gimnazjum nr 11

Kategoria CHEMIA (organizator mgr Celina Jadamus-Niesyto, uczniowie: Pokazy chemiczne Sara Olszyńska i Daria Zięba z kl. 1b, a nad przebiegiem konkursu chemicznego czuwały Kinga Król, Karolina Białek i Martyna Roczkalska z kl.1b)

I miejsce Damian Walczyk z Gimnazjum nr 10

II miejsce Kamil Matras z Gimnazjum nr 5

III miejsce Krystian Warszawski z Gimnazjum nr 4

Kategoria GEOGRAFIA (organizator mgr Renata Szczepanik)

I miejsce Kamil Kucharz z Gimnazjum nr 5

II miejsce Weronika Ganobis z Gimnazjum nr 10

III miejsce Patryk Tomera z Gimnazjum nr 3

Kategoria BIOLOGIA (organizator mgr inż. Małgorzata Żmuda, uczniowie: Klaudia Stocerz, Kornelia Gwizdała, Adrianna Śliwa, Barbara Zbylut, Agata Lamont, Karolina Warzecha, kl. 2d)

I miejsce Piotr Kwieciński z Gimnazjum nr 1

II miejsce Magdalena Mierzejewska z Gimnazjum nr 5

III miejsce Weronika Kalina z Gimnazjum nr 3

Kategoria INFORMATYKA (organizator mgr inż. Marcin Gut, uczniowie klasy IIa w składzie: Łukasz Ciepły – sieci komputerowe, Maksymilian Czuszek – programowanie robota LEGO, Bolesław Piskorz – grafika komputerowa PHOTOSHOP, Piotr Walas – programowanie C++/Java)

I miejsce Dominik Gadziała z Gimnazjum nr 1

II miejsce Marcin Jakóbik z Gimnazjum nr 11

III miejsce Kacper Kasperczyk z Gimnazjum nr 5

Kategoria NAJLEPSZA DRUŻYNA

Drużyna z Gimnazjum nr 5 w składzie: Kamil Gatak, Patrycja Kokoszka, Kamil Matras, Magdalena Mierzejewska, Kamil Kucharz, Kacper Kasperczyk.

Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i wspaniałe nagrody rzeczowe.

galeria …

Sponsorzy: