Jest w zapusty zwyczaj taki:
Przebierają się chłopaki,
I już jako kolędnicy
Chodzą z gwiazdą po ulicy.

Zgodnie z tym zwyczajem grupa uczniów z klas artystycznych Ic i IIc w przebraniach kolędników odwiedziła uczniów poszczególnych klas ZSO, a w tłusty czwartek miejskie instytucje, z którymi szkoła współpracuje. W zapustowym korowodzie zobaczyć można było Diabła, Żyda, Śmierć, Anioła, Turonia, Niedźwiedzia, Kozę i szereg innych postaci. Rozśpiewana gromada była bardzo pozytywnie odbierana przez wszystkich, choć cała inscenizacja nie do końca była zrozumiana, zwłaszcza przez uczniów.

Oj zapusty, to zapusty.
Dzisiaj pełen jutro pusty
Chwytaj pączki na widelec,
Bo to jutro już Popielec.

Zapustowi kolędnicy życzyli wszystkim szczęścia i rozdawali pączki oraz słodycze.

Dziękujemy za przyjęcie,
Wróży Wam to wielkie szczęście.
Nie zabraknie Wam niczego,
Nie ominie nic dobrego.

Zapustowy korowód zakończył swą wędrówkę na jaworznickim rynku. Tam jego uczestnicy razem z innymi uczniami III LO zatańczyli taniec Flash Mob.

galeria …