Ruszyły przygotowania do największego w Polsce konkursu dla młodych talentów informatycznych.

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Internecie Net Masters Cup to jedyny taki konkurs informatyczny w Polsce. Biorą w nim udział trzyosobowe drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych pod opieką nauczyciela prowadzącego. W ostatniej edycji, która trwała od stycznia do czerwca 2013 roku, do konkursu zgłosiło się aż 2351 drużyn. Tym samym w kilkuetapowych, wymagających niezwykle rozległej wiedzy rozgrywkach, wzięło udział niemal 10 tys. uczestników! Zwycięzcą edycji 2013 została drużyna z Warszawy, a drugie i trzecie miejsce zajęły drużyny z Krakowa i Wrocławia.

W Net Masters Cup 2014 walka będzie się toczyć – podobnie jak w poprzedniej edycji – o pakiet pełnej opieki podczas nauki na polskiej uczelni wyższej na kierunku informatycznym: stypendium finansowe, staż, warsztaty i wejściówki na prestiżowe konferencje naukowe. Nagrodę główną otrzyma każdy członek zwycięskiej drużyny. Na zdobywców drugiego i trzeciego miejsca będą czekać nagrody rzeczowe oraz pakiet wejściówek na konferencje branżowe. Mistrzów Internetu 2014 poznamy w czerwcu podczas Wielkiego Finału na żywo. Weźmie w nim udział 21 najlepszych drużyn wyłonionych w trakcie dwóch etapów eliminacji online.

“Niezwykle cenne w tym konkursie jest to, że młodzi ludzie z całej Polski mogą poznać wiele ciekawych i pożytecznych sposobów zastosowania Internetu na co dzień. Doświadczenia zdobyte w trakcie Olimpiady przybliżą ich do rozsądnego korzystania z tego dobra, jakim są nowoczesne technologie teleinformatyczne” – powiedziała podczas spotkania inaugurującego Magdalena Gaj, Prezes UKE.

„W Olimpiadzie uczestniczą młodzi ludzie z całej Polski. Są to często mieszkańcy małych miejscowości, z terenów z ograniczonym dostępem do zaawansowanych usług internetowych. Uczestnictwo w Olimpiadzie daje im ogromne możliwości rozwoju i pozwala zmniejszyć dystans do rówieśnikami z lepiej zinformatyzowanych części Polski” – dodała Małgorzata Olszewska, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji.

Nowi partnerzy organizacyjni Olimpiady

W tym roku do grona partnerów projektu dołączyła firma Cisco oraz Fundacja Wspierania Edukacji Informatycznej Proidea.

Cisco wspierało projekt także w czasie poprzedniej edycji. W ramach działalności Cisco Networking Academy laureaci Olimpiady – uczniowie i nauczyciele z trzech najlepszych drużyn, mogli skorzystać z prestiżowych kursów w zakresie projektowania, rozwoju i utrzymywania sieci komputerowych (CCNA, CCNP, CCNA Security). W 2014 roku Cisco – doceniając znaczenie Net Masters Cup dla rozwoju talentów informatycznych – angażuje się w szerszym zakresie, stając się jednym ze współorganizatorów i sponsorów konkursu.

Wyjątkowe grono partnerów merytorycznych

Poszerza się również gron opartnerów merytorycznych, do którego dołączyły w tym roku kolejne cztery uczelnie wyższe. W ten sposób za ułożenie zadań konkursowych odpowiadać będzie aż 11 renomowanych, wiodących w rankingach, uczelni. Będą to Katedra Informatyki (Wydziału IEiT) Akademii Górniczo-Hutniczej, Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych, Politechniki: Białostocka, Łódzka, Poznańska, Śląska, Warszawska, Wrocławska, Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie i Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Nad poziomem merytorycznym czuwają także: Polskie Towarzystwo Informatyczne oraz Naukowe Towarzystwo Informatyki Ekonomicznej.

Net Masters Cup został objęty Honorowym Patronatem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: magazyn komputerowy CHIP, serwis Spider’s Web i Wykop.pl

Harmonogram Net Masters Cup 2014:

ZAPISY DRUŻYN

13 stycznia – 7 marca 2014

I ETAP TESTÓW ON-LINE – ELIMINACJE

10-14 marca 2014 – weryfikacja zgłoszeń, przydzielanie terminów

17-21 marca 2014 – testy

4 kwietnia 2014 – ogłoszenie wyników

II ETAP TESTÓW ON-LINE – PÓŁFINAŁY

7-11 kwietnia 2014 – przydzielanie terminów

14-16 kwietnia 2014 – testy

30 kwietnia 2014 – ogłoszenie wyników

12 maja – ewentualna dogrywka dla drużyn o identycznym wyniku

KONKURS O „DZIKĄ KARTĘ” – CHIP

między 12 maja a 6 czerwca 2014

FINAŁ

16 czerwca 2014

O Grupie Netia:

Netia S.A. jest jednym z największych, a jednocześnie najszybciej rozwijających się operatorów telekomunikacyjnych w Polsce. Dostarcza kompleksowe, zintegrowane i przyjazne użytkownikowi rozwiązania on-line.

O Grupie Allegro:

Lider branży e-commerce w Europie Środkowo-Wschodniej, grupa firm zarządzających 100 serwisami w ponad 20 krajach. W Polsce do Grupy należą – oprócz platformy transakcyjnej Allegro.pl – również takie serwisy, jak: porównywarka Ceneo.pl,  serwis ogłoszeń lokalnych Tablica.pl, wertykale tematyczne otoMoto.pl, otoDom.pl, mojeauto.pl, otoWakacje.pl, Markafoni.pl, Citeam.pl, CoKupic.pl i iStore.pl oraz serwisy finansowe PayU i Bankier.pl. Wszystkie usługi i serwisy spółki mają za zadanie wspieranie handlu internetowego na każdym etapie – począwszy od dokonania wyboru towaru, poprzez porównanie cen produktu i zakup, po bezpieczną płatność elektroniczną.

O Cisco:

Cisco jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań sieciowych, zmieniających nasze postrzeganie komunikacji i współpracy międzyludzkiej. Sprzęt, oprogramowanie i usługi firmy Cisco są wykorzystywane do budowy rozwiązań internetowych, które umożliwiają zarówno użytkownikom indywidualnym, firmom, jak i całym państwom podniesienie efektywności, zwiększenie poziomu zadowolenia klientów oraz poprawę konkurencyjności.

Polski oddział Cisco został założony w Warszawie w 1995 roku. Od tego czasu Cisco aktywnie wspiera budowę w Polsce gospodarki opartej na wiedzy. W tym czasie powstała też sieć partnerów do której należy blisko 1000 przedsiębiorstw w całym kraju. W maju 2012 r. otwarto Cisco Global Support Center w Krakowie, które w lipcu br. rozbudowano o kolejne biuro.

Największą inicjatywą Cisco w dziedzinie społecznej odpowiedzialności biznesu jest Cisco Networking Academy – program edukacyjny działający w Polsce od 2000 r. W całym kraju funkcjonuje dziś ponad 400 współpracujących z programem szkół i uczelni, w których uczy się ok. 22 tys. słuchaczy. Od uruchomienia programu w oferowanych przez Cisco Networking Academy kursach z różnych obszarów IT wzięło udział ok. 80 tys. uczniów i studentów.

źródło: www.netmasterscup.pl
drukuj