5 grudnia odbyło się oficjalne otwarcie Szkolnego Studia Mediów. Na tę uroczystość, oprócz dyrekcji szkoły, zostali zaproszeni specjalni goście, między innymi: Prezes Fundacji Mediów i Kultury – p. Janusz Wójcik, Naczelnik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu – p. Zbigniew Mika.

III LO, dzięki uprzejmości Fundacji Mediów i Kultury, otrzymało profesjonalny sprzęt multimedialny, dając tym samym uczniom możliwość poszerzania swoich horyzontów, a także rozwijając profil humanistyczny. Z tej okazji zostało zorganizowane uroczyste otwarcie nowopowstałego Szkolnego Studia Mediów.

Na początku spotkania goście zostali przywitani przez p. dyr. Martę Figurę w pracowni polonistycznej. Po kilku ciepłych słowach wstępu wręczono p. Januszowi Wójcikowi statuetkę , dając w ten sposób wyraz wdzięczności za przekazany sprzęt.

Po części oficjalnej nadszedł czas na otwarcie Szkolnego Studia Mediów, a tym samym ceremonialne przecięcie wstęgi. Tego zadania podjął się prezes Wójcik wraz z naczelnikiem Miką i małą pomocą p. dyr. Figury. Moment ten obserwowała spora grupa licealistów i gimnazjalistów. Goście przekroczyli próg naszego studia, gdzie czekał na nich mały pokaz możliwości licealistów i rozwijającej się telewizji szkolnej. Następnie, po niedługiej przerwie, część zaproszonych osób udała się do radia, aby wziąć udział w audycji, prowadzonej przez uczniów z klasy 2b, na żywo. Usłyszeliśmy wiele miłych komentarzy, ciekawych anegdot i przydatnych porad. W międzyczasie odwiedzający na pamiątkę wydarzenia wpisali się do kroniki szkoły.

Był to dzień, poszerzający zaplecze dydaktyczne szkoły, przydatne głównie w klasach dziennikarsko-filmowych. Uroczystością kierowała p. prof. Celina Waśko, której uczniowie w trakcie spotkania, w wyrazach wdzięczności wręczyli bukiet kwiatów za ogromny wkład pracy.

zobacz zdjęcia …

Weronika Machnik