W miniony poniedziałek na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach odbyło się uroczyste podpisanie umów o współpracy pomiędzy III Liceum Ogólnokształcącym w Jaworznie a Wydziałem Informatyki i Komunikacji Uniwersytetu Ekonomicznego.

III LO jako jedyna szkoła w Jaworznie podpisała porozumienie o współpracy, jak zaznaczono, zgodnie z wieloletnią tradycją Uniwersytetu Ekonomicznego, który współpracuje z wybranymi szkołami ponadgimnazjalnymi w ramach programów wspierających edukację zdolnych uczniów.

Z ramienia Uniwersytetu Ekonomicznego porozumienie podpisał prorektor UE prof. UE dr hab. Wojciech Dyduch, natomiast sygnatariuszem III Liceum Ogólnokształcącego była dyrektor szkoły, mgr inż. Marta Figura.

W spotkaniu uczestniczyli również koordynatorzy współpracy oraz przedstawiciele samorządów uczniowskich.

W ramach współpracy odbywać się będą zajęcia warsztatowe dotyczące wybranej wiedzy, organizowane w III LO i prowadzone przez wykładowców uniwersyteckich, a ponadto uczniowie szkoły wezmą udział w wykładach i warsztatach organizowanych na uniwersytecie.

Ciekawą propozycją jest też możliwość spotkań w ramach Klubu Szkół Partnerskich, co może pomóc nauczycielom w zdobywaniu kolejnych stopni awansu zawodowego, a także umożliwić wprowadzanie ciekawych i innowacyjnych rozwiązań organizacyjnych i dydaktycznych.

Wydział będzie na bieżąco zamieszczał na swoich stronach internetowych informacje dotyczące realizacji współpracy ze szkołami.

Zawarte porozumienie jest znakomitą kontynuacją dziesięcioletniej już współpracy z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego i mamy nadzieję, że zaowocuje równie interesującymi doświadczeniami.

zobacz zdjęcia …

Koordynator współpracy – Marta Bromboszcz-Rola.