III Liceum Ogólnokształcące bierze udział w III edycji programu Caritas „Młodzi jałmużnicy”. Celem projektu jest pokazanie młodym ludziom, że jałmużna to nie tylko przekazanie pieniędzy, ale także podarowanie swojego czasu, uwagi, wiedzy i umiejętności drugiemu człowiekowi.

Do tegorocznej edycji przystąpiło aż 40 szkół z całej diecezji sosnowieckiej. 10 października w siedzibie Caritas odbyły się zajęcia inaugurujące tegoroczny projekt, wzięło w nich udział ponad 100 uczniów. Mieliśmy okazję wysłuchać słowa zachęty księdza biskupa Grzegorza Kaszaka oraz świadectwa siostry Anny Bałchan. Braliśmy udział w warsztatach rękodzielniczych i kaligraficznych, które miały zainspirować nas do twórczego wykorzystania zdolności na rzecz pomocy potrzebującym. Naszym zadaniem jest przeprowadzić wywiad z ludźmi, którzy zajmują się rodzinami problematycznymi a następnie przygotować autorski projekt, mający nieść wsparcie potrzebującym. Oprócz realizacji projektu włączamy się w diecezjalne akcje Caritas, takie jak przedświąteczne zbiórki żywności czy wakacyjne zbieranie przyborów szkolnych.