“Ciao ciało”, czyli kolejny wykład Michała Pozdała, seksuologa i terapeuty został przyjęty z dużą aprobatą uczniów III Liceum Ogólnokształcącego. Wychowankowie naszej szkoły z niemałym zainteresowaniem wsłuchiwali się w treść prowadzonych zajęć, angażując się jednocześnie w ich przebieg.

Dnia 8 października klasa 1B o profilu psychologiczno-pedagogicznym III Liceum Ogólnokształcącego wyruszyła wraz z opiekunem, panią profesor Renatą Górą, na spotkanie z dobrze nam znanym i zaprzyjaźnionym wykładowcą uniwersyteckim – Michałem Pozdałem. Zajęcia zorganizowane były w siedzibie Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej w Katowicach. Spotkania z seksuologiem cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony uczniów nie tylko naszego Liceum – sala jak zwykle była pełna. Wykład, w którym uczestniczyliśmy dotyczył w głównej mierze cielesności człowieka. Rozmawialiśmy między innymi o postrzeganiu kobiet i mężczyzn przez społeczeństwo, o różnicach z tym związanych zarówno ze strony biologicznej, jak i psychologicznej. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób nasze miejsce zamieszkania i otoczenie determinuje to, jak wyglądamy i jak się zachowujemy. Dyskutowaliśmy o tatuowaniu ciała w różnym wieku, piercingu, różnicach w postrzeganiu otyłych mężczyzn i kobiet. Nie zabrakło również rozmów na tematy bardziej krępujące, na przykład, czego wstydzi się dzisiejsza młodzież oraz na jakie operacje plastyczne najczęściej decydują się kobiety, a na jakie mężczyźni. Prelegent, aby urozmaicić swój wykład, często otwarcie wtrącał adekwatne do sytuacji przykłady z własnej pracy terapeutycznej a nawet – życia prywatnego, dzięki czemu pokazał, że zarówno on, jak i my wszyscy jesteśmy po prostu ludźmi ulepionymi z tej samej gliny. Dzięki temu zajęcia z nim były bardzo ciekawe, a młodzież naszego Liceum już nie może doczekać się następnego spotkania. Dziękujemy!