Po zakończeniu każdego roku szkolnego Zarząd Szkolnego Związku Sportowego w Jaworznie analizuje wyniki zawodów międzyszkolnych szkół miasta Jaworzna oraz opracowuje zestawienie według sumy zdobytych punktów we wszystkich  zawodach.

W roku szkolnym 2012/2013 najwięcej punktów wśród szkół ponadgimnazjalnych zdobyło III Liceum Ogólnokształcące, a tym samym zostało najbardziej usportowioną szkołą w Jaworznie.

Władze miasta Jaworzna ufundowały puchar przechodni, który corocznie zostaje wręczany zwycięskiej szkole. W tym roku szkolnym puchar ten został przekazany przez władze miasta na ręce pani mgr inż. Marty Figury dyrektora III Liceum Ogólnokształcącego w Jaworznie. W dniu 4 października 2013 r. podczas otrzęsin pierwszoklasistów w III LO, pani dyrektor wręczyła  puchar społeczności szkolnej,  podziękowała uczniom oraz nauczycielom wychowania fizycznego – mgr Agacie Dudek, mgr Piotrowi Bąba, mgr Robertowi Szafrańskiemu, jednocześnie życząc dalszych sukcesów w nowym roku szkolnym.

P.B