W środę 16 października 2013 r. w Technikum Energetycznym
w Jaworznie odbyły się Mistrzostwa Jaworzna Szkół Ponadgimnazjalnych
w Tenisie Stołowym. Do zawodów zgłosiło się sześć szkół w kategorii dziewcząt i dziewięć w kategorii chłopców. Każdą szkołę mogło reprezentować sześciu uczniów: trzy dziewczyny i trzech chłopców.Młodzież III Liceum Ogólnokształcącego wyróżniała się wśród uczniów innych szkół dużymi umiejętnościami.

Na zakończenie zawodów przeprowadzona została klasyfikacja drużynowa oraz indywidualna. Trzy najlepsze drużynowo szkoły wśród dziewcząt i chłopców zagwarantowały sobie udział w zawodach na szczeblu rejonowym, które odbędą się w Sosnowcu.

W klasyfikacji drużynowej dziewczątI miejsce i tytuł Mistrza Jaworzna Szkół Ponadgimnazjalnych zdobyło III Liceum Ogólnokształcące w składzie:

1. Paulina Koralik – kl. IIIb
  2. Paulina Lis – kl. IIIa
  3. Oliwia Golba – kl. Ia
  4. Anna Rozkocha – kl. Ia (rezerwowa).

W klasyfikacji drużynowej chłopców II miejsce i tytuł Vice Mistrza Jaworzna Szkół Ponadgimnazjalnych zdobyło także III Liceum Ogólnokształcące w składzie:

1. Michał Iwanowicz – kl. IIIa
  2. Bartosz Kozakiewicz – kl. Ia
  3. Mikołaj Kiełbasa – kl. Ia
  4. Seweryn Herman – kl. IIb (rezerwowy).

W klasyfikacji indywidualnej w kategorii dziewcząt I miejsce i tytuł Mistrzyni Jaworzna Szkół Ponadgimnazjalnych zdobyła Paulina Koralik uczennica III Liceum Ogólnokształcącego, a II miejsce i tytuł Vice Mistrzyni Jaworzna Szkół Ponadgimnazjalnych zdobyła Paulina Lis- także uczennica III LO.

W klasyfikacji indywidualnej chłopców I miejsce i tytuł Mistrza Jaworzna Szkół Ponadgimnazjalnych zdobył Michał Iwanowicz – uczeń III Liceum Ogólnokształcącego.

P.B.