W ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii uczniowie naszego liceum realizują projekt „Razem w kwarantannie”. Według opiekunki projektu p. Doroty Mocek celem przedsięwzięcia jest: „niesienie pomocy młodzieży w czasie pandemii, dawanie wsparcia psychicznego, otuchy, pokazanie dobrych zachowań i pomysłów na to, jak radzić sobie ze stresem płynącym z izolacji”.  A tak o projekcie mówią i zachęcają do jego udziału Kinga i Maciek: „Wszystkich nas Covid czegoś pozbawił: od możliwości zdobywania wiedzy w szkole, przez utrudnienie spotkań, po zmianę dotychczasowego stylu życia, a być może nawet konieczność rezygnacji z czegoś, co było dla nas ważne. Dlatego też powstał projekt ,,Razem w kwarantannie”! Naszym założeniem jest próba pomocy osobom, które przez obecną sytuację czują się źle. Nawet jeśli nie uważasz, że Ty sam/a potrzebujesz pomocy, pamiętaj że możesz pomóc innym! Zapraszamy, przyłącz się do nas!”

Więcej o projekcie w prezentacji.