Pod takim hasłem cała społeczność szkolna wzięła udział w szkolnym festynie w dniu 5 czerwca br. Impreza była połączona z uroczystym otwarciem ATRIUM SPORTOWEGO, gdzie uczniowie, zwłaszcza z klas integracyjnych, będą mogli spędzić atrakcyjnie czas: będzie możliwość rozegrania partyjki szachów, tenisa stołowego, czy kometki. Nowością w naszym sportowym atrium, budzącym duże zainteresowanie, będzie gra boccia.

Uroczystego otwarcia atrium dokonała Pani Dyrektor przecinając wstęgę  wspólnie z zaproszonymi gośćmi. Odbył się pokaz gry w szachy przez członków „Jaworznickiego Klubu Szachowego”. Warto nadmienić, że zachęcali do gry bardzo młodzi szachiści. Zasady gry w boccię przybliżył Marcin Sienkiewicz, który jest sędzią tej dyscypliny.

Po części oficjalnej związanej z otwarciem atrium wzięliśmy udział we wspólnej zabawie pod hasłem „W trosce o młodzież – przeciw narkotykom”. Głównym punktem imprezy był konkurs „Mam Talent”. Nasi zdolni uczniowie popisywali się umiejętnościami wokalnymi, recytatorskimi oraz tanecznymi. Poziom prezentowanych występów był niezwykle wyrównany, ale największe uznanie zyskał zespół Purpurowe Pierogi (3d i 3f z Gimnazjum nr 4) oraz Karolina Tomczak i Monika Mazur z LO3.

Ważną częścią imprezy (o dużych walorach profilaktycznych) był happening plastyczny. Drużyny zgodnie z zaproponowanym hasłem wyrażały w sposób artystyczny jak rozumieją to hasło – „To mnie nie kręci – nie biorę!”. Tym sposobem powstały niezwykle ciekawe obrazy z życia młodych ludzi, którzy potrafią odmawiać, nie ulegać złym namowom do palenia tytoniu, picia alkoholu, czy brania narkotyków.

Każdy uczeń mógł rozwiązać krzyżówkę profilaktyczną związaną z uzależnieniem od nikotyny. Poprawne rozwiązania nagrodzono atrakcyjnymi upominkami.

Należy nadmienić, że podczas pikniku odbył się również konkurs z wykorzystaniem ALKO-gogli oraz pokaz profilaktyczny z wykorzystaniem lalki SUE oraz lalki SUE z płodem.

A największym zainteresowaniem cieszył się pokaz freestylowej jazdy na rolkach wykonany przez grupę FREESTYLE SLALOM SILESIA TEAM. Po pokazie chętne osoby posiadające swoje rolki wzięły udział w warsztatach rolkowych.

W trakcie festynu było dostępne dla wszystkich zainteresowanych Centrum Informacji Profilaktycznej – gdzie rozprowadzane były ulotki i publikacje dotyczące problemu uzależnień, przekazane na ten cel przez Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Jaworznie.

Biblioteka szkolna zaprosiła uczniów na kiermasz książek za złotówkę.

Podczas trwającej zabawy funkcjonował punkt gastronomiczny, w którym młodzież mogła się posilić kiełbaską z grilla, napojami, watą cukrową i słodyczami.

Imprezę uważamy za wyjątkowo udaną, pomimo, że pogoda spłatała nam figla. Wszyscy przybyli uczniowie świetnie się bawili, zwłaszcza, że klasy biorące udział w konkursach zespołowych i indywidualnych, mogły wygrać atrakcyjne nagrody, dzięki pozyskanym sponsorom. Okazało się, że nasza kampania ma istotny wpływ na szerzenie wiedzy z profilaktyki, zwróciła ona również uwagę na alternatywne sposoby spędzania czasu przez młodzież w atmosferze wspólnej zabawy.

Takie przedsięwzięcia uczą wzajemnej współpracy różnych środowisk lokalnych, dlatego szczególnie dziękujemy za wsparcie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaworznie.

Cieszymy się, że tak chętnie i licznie uczestniczycie w takich imprezach, które są oderwaniem od szkolnej rutyny dnia codziennego. Niech żałują ci, którzy nie dotrzymali nam towarzystwa J

Zespół ds. Profilaktyki

[print_gllr id=2155 display=short]