bio-chem

Maj uważany jest za miesiąc zakochanych. Dlatego Pracownia Chemii w Pałacu Młodzieży w Katowicach corocznie organizuje w tym miesiącu, dla tych, którzy kochają ten przedmiot RANDKĘ Z CHEMIĄ — XXIX Regionalny Konkurs dla uczniów I klas liceum i technikum. Wśród uczniów klas I naszego liceum znaleźli się ochotnicy, aby sprawdzić swoją wiedzę w pytaniach testowych, obliczeniowych, chemografie. Organizatorzy postanowili także skontrolować wiedzę uczestników na temat pierwiastków i układu okresowego, ponieważ w 2019 roku obchodzimy uroczystość 150 urodzin Układu Okresowego Pierwiastków. Gratulujemy Aleksandrze Bobrowskiej, Maksymilianowi Cieśla i Jakubowi Zaroda z klasy IA osiągniętych rezultatów.