bio-chem

„Leczenie od kuchni” to tytuł wykładu zorganizowano dla uczniów klas 2A, 1D przeprowadzonego przez Ewelinę Gapys ze Studenckiego Koła Naukowego oraz dr hab. n. farm. Beatę Morak – Młodawską z Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

W czasie wykładu uczniowie poznali odpowiedzi na wiele pytań oto niektóre z nich: Jakie są losy leku w organizmie? Jak żywność może wpływać na leki? Jak zażywać niektóre popularne leki? Jaki wpływ mają leki roślinne na syntetyczne? Najważniejsze informacje dotyczyły zagadnień związanych z poprawnym przyjmowaniem leków.

Panie prowadzące spotkanie w bardzo przystępny sposób przekazały niezbędną wiedzę, która na pewno zostanie wykorzystana w życiu codziennym.