Niektórzy lubią poezję

W dniach 18 i 22 marca 2019 r. skoro świt, wyjechałyśmy na Konkurs recytatorski „Niektórzy lubią poezję”, zorganizowany przez Bibliotekę Główną Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Uczestnikami byli uczniowie z południowej Polski. Impreza była zorganizowana w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe kl. VI-VIII – w dniu 18 marca (poniedziałek) oraz w kategorii gimnazja i szkoły średnie – 22 marca (piątek). Naszą placówkę reprezentowały uczennice: Anna Janikowska z klasy 8 szkoły podstawowej, Paulina Kosz z klasy 3 gimnazjum i Rozalia Urbanik z klasy 1 liceum.

Dziewczęta świetnie zaprezentowały w licznym gronie konkurentów swoje umiejętności i wrażliwość. Były jedynymi przedstawicielami województwa śląskiego. Szkoda, że nie zdołały swoją klasą ująć krakowskiego jury na tyle, by zdobyć trofea. Tym większe gratulacje i uznanie za odwagę. Po zaprezentowaniu repertuaru, potrzebna była chwila relaksu i odprężenia.
Zanim wróciłyśmy do Jaworzna, w trakcie spaceru po krakowskim Rynku oraz przejściu przez Galerię Krakowską, oglądając wystawę starych samochodów, dyskutowałyśmy nad wrażeniami. Z pobytu w Krakowie wyjechałyśmy zadowolone, wzbogacone o nowe doświadczenia.

txt, foto.: R. Koczur