Fraktal na 100-lecie

W tym roku Święto Liczby Pi w naszej szkole uczciliśmy zupełnie inaczej niż dotychczas.

W ramach Jubileuszowego Roku Matematyki, odpowiadając na zaproszenie Polskiego Towarzystwa Matematycznego, przyłączyliśmy się do wspólnej zabawy polegającej na układaniu fraktala, zwanego trójkątem Sierpińskiego. Trójkąt ten zbudowali w większości uczniowie klas 1a, 1d, 2a, którzy stali względem siebie tak, by zaznaczyć kształt fraktala. Początkowo zakładaliśmy ułożenie pięciu etapów konstrukcji, jednak wymiary szkolnej auli pozwoliły na utworzenie wyłącznie czterech etapów. Fraktal budowaliśmy za pomocą instrukcji, którą otrzymaliśmy od głównego organizatora imprezy – Polskiego Towarzystwa Matematycznego. No cóż, fajna sprawa!

Relacja fotograficzna z imprezy poniżej.