HOGWARTH w III LO

Tegoroczne otrzęsiny klas pierwszych miały nietypowy charakter. Aula LO zmieniła się w szkołę Magii i Czarodziejów a uczniowie poszczególnych domów: Slytherinu, Gryffindoru, Hufflepuff i Ravenclaw zdobywali kolejne stopnie wtajemniczenia aby zostać przyjętymi do grona uczniów. Pod czujnym okiem profesorów Dumbledora i Snape musieli przygotować najsmaczniejsze eliksiry, rozegrać mecz piłki ręcznej na miotłach, zaliczyć test z wiedzy o szkole i treści książek o Harrym Potterze oraz zaprezentować swoją klasę.

Nie obyło się przy tym bez magicznych pojedynków, mnóstwa śmiechu i wystrzałów confetti. Wszyscy świetnie się bawili a nasi pierwszoroczniacy objawili wiele talentów, które z pewnością w magiczny sposób pomogą im opanować tajniki wiedzy.