Sejm Rzeczpospolitej Polskiej

W miniony czwartek (22. 03.) uczniowie klas maturalnych naszego liceum wraz z nauczycielami p. p. J. Adwent, E. Popławską i G. Pędzikiewiczem gościli w Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej. Wycieczka na zaproszenie pana Posła Pawła Bańkowskiego była nagrodą dla jednego z uczniów Arkadiusza Dudziaka z klasy III d, który wygrał konkurs wiedzy o Sejmie . Będąc gośćmi Pana Posła z galerii Sali Plenarnej mogliśmy przysłuchiwać się trwającym właśnie obradom. Bardzo miłym dla nas akcentem było powitanie nas przez Marszałka Tyszkę prowadzącego właśnie obrady. Sejmowy gmach większość osób widziało tylko na ekranach telewizyjnych, natomiast teraz będąc w samym środku, można było porównać swoje wyobrażenia i wczuć się w jego atmosferę. Chcieliśmy bardzo podziękować Panu Posłowi Pawłowi Bańkowskiemu za zaproszenie i oprowadzenie nas po Sejmie RP. Wrażenie było ogromne.