Uniwersytet Medyczny

24 maja grupa uczniów III LO uczestniczyła w ciekawych zajęciach na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Wyjazd w ramach współpracy z Uniwersytetem Medycznym zorganizowała nauczycielka biologii p. Małgorzata Żmuda. W myśl zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć, głównym przesłaniem zajęć było motywowanie uczniów do regularnego poddawania się badaniom profilaktycznym przez całe życie. Licealiści dowiedzieli się m. in. jak powinna być umiejętnie wykonana cytologia. Dziewczęta na fantomach piersi przećwiczyły prawidłową  samokontrolę piersi. Rozmawiano także o metodach i środkach antykoncepcyjnych oraz nauczono się na przykładzie modelu ludzkiego noworodka, jak należy prawidłowo i bezpiecznie trzymać niemowlę. Wszystkie zajęcia przygotowane specjalnie dla naszych uczniów prowadziły studentki położnictwa pod troskliwym okiem dr Marioli Czajkowskiej.